En Sıcak Konular

KURTULMUŞ:''YENİ VİRÜSLER KONUSUNDA CİDDİ ŞÜPHELER VAR''

17 Mayıs 2009 18:33 tsi
KURTULMUŞ:''YENİ VİRÜSLER KONUSUNDA CİDDİ ŞÜPHELER VAR'' Saadet Lideri Numan Kurtulmuş: "Yeni virüsler konusunda ciddi şüpheler var. Bu virüsler acaba kendiliğinden üreyen virüsler midir yoksa birtakım, belki laboratuvar şartlarında yapılan deneylerin yansıması mıdır? Dedi.

DERİN ŞÜPHE

Dinlenmek için gittiği Bolu'da gazetecilerin sorularını cevaplandıran Saadet Lideri Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, şunları söyledi: "Yeni virüsler konusunda ciddi şüpheler var. Bu virüsler acaba kendiliğinden üreyen virüsler midir yoksa birtakım, belki laboratuvar şartlarında yapılan deneylerin yansıması mıdır? Ne olduğu, nasıl bir virüs olduğu konusu anlaşılmış değil. Zaten aşısı bile geliştirilememiş bu hastalığın kendisi bir muamma."

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, kabinedeki değişiklikle ilgili olarak "Neredeyse kabinede deprem olmuştur" dedi. Türkiye'de düşüncenin suç olmaktan çıkarılması kanaatinde olduklarını ifade eden Kurtulmuş, şunları kaydetti: "Dokunulmazlıklar konusu gündeme geldiğinde hep şunu söyledik. Türkiye'de sadece parlamenterleri değil kamu görevlilerini de kapsayacak şekilde anayasa değişiklikleriyle birlikte bunları hukuki ve siyasi reform sürecinin parçası olarak görüyoruz. Dokunulmazlıklar konusu ele alınmalıdır. Bireysel suçlarda suç işlemiş insanların cezalandırılmasının önü açılmalıdır. İlla parlamenterler için söylemiyorum genel olarak söylüyorum. Türkiye'nin dokunulmazlıklar meselesini reformlar sürecinin bir parçası olarak görmesi lazım."

Saadet Partisi'nin 29 Mart yerel seçimlerinde yüzde 5.2 oy aldığını, oylarını yüzde 250'nin üzerinde artırdığını belirterek, şöyle konuştu: "Saadet Partisi açısından seçim sonuçlarının, seçim başarısının sadece oy oranından ibaret olmadığını düşünüyorum. Saadet Partisi aldığı oy oranının üzerinde kamuoyu ilgisine ulaştı. Kampanya sırasında bizi çok farklı kesimden insanlar ön yargısız bir şekilde dinledi. Seçimden sonra da Saadet Partisi yüzde 5 oranında oy aldı ama yüzde 50 oy almış gibi itibar, kabul gördü. Bu, Saadet Partisi'nin taşıdığı potansiyeli gösteren orandır. Bu durum Türkiye'nin siyaset dengelerine de yansıdı. Sayın Başbakan kabinede sadece değişiklik yapmamış, neredeyse kabinede deprem olmuştur. Biz de tahmin ediyorduk birkaç bakanlık değişecek diye. 9 bakan değişti, 8 bakan yer değiştirdi. Bu bir kabine depremidir ve hükümet kabineye as oyuncularını sürmüştür. Demek ki hükümet için kritik dakikalar başladı."

Yanlış ekonomik tercihlerin Türkiye'de halkın üçte birini yoksullaştırdığını ifade eden Kurtulmuş, "Nüfusun dörtte biri işsiz. Türkiye'de herkes borçlu hale geldi. Devlet, kamu, özel sektör ve belediyeler borçlu. Türkiye küresel ekonomik krize yapısal olarak çok kötü yakalanmıştır. Küresel krizden bahsetmiyor olsak bile mevcut ekonomik yanlışlıklar milleti teğet geçmedi, geçmeyecektir" dedi.

LABORATUAR DENEYİ Mİ?

Domuz gribinin aşısının bile geliştirilememiş olduğunu belirten Numan Kurtulmuş, şunları söyledi: "Yeni virüsler konusunda ciddi şüpheler var. Bu virüsler acaba kendiliğinden üreyen virüsler midir yoksa birtakım belki laboratuvar şartlarında yapılan deneylerin yansıması mıdır? Ne olduğu, nasıl bir virüs olduğu konusu anlaşılmış değil. Sağlık Bakanlığı çeşitli açıklamalar yaptı ama açıklamalarda Sağlık Bakanlığı'nın virüs konusunda çok fazla bilgi sahibi olmadığı, aşının da tam manasıyla geliştirilemediği görülüyor. Bu konuda Sağlık Bakanlığının alacağı tedbirler özellikle et ve et ürünlerinin kullanılması konusunda birtakım kısıtlamalar olabilir. Konu üzerinde çalışıldığını görüyoruz. Zaten hastalığın kendisi bir muamma."

Kaynak: Milli Gazete,http://www.milligazete.com.tr/haber/derin-suphe-126348.htm

 Bu haber 236 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,883 µs