En Sıcak Konular

İbrahim Akın

Çağrı
İbrahim Akın
30 Aralık 2013

Yıldız Falları İle Uyuşmayın; Ahir Zaman Alametleriyle Uyanın!Yeni yıl yaklaştıkça medyanın her alanında astrologları sıkça görürüz. Her kanalda bir astrolog, burçlara  göre ülkemiz, dünya ve kişiler için gelecek yorumları yapar. Bir çok insan da bu  yorumları ilgiyle takip eder ve çoğu zaman yorumlardan etkilenerek hareket eder.

 Gaybı öğrenme arzusu geçmişten beri insanların içinde var olan bir hissiyattır. Tarotlar, kahve falları, burçlara göre yorumlar hep bu arzuya cevap için ortaya çıkmıştır. Oysa gaybı yalnız Allah bilir ve dilediği salih kuluna da ilham eder. Fal bakmak ve baktırmak haramdır. Dolayısıyla geçmiş veya gelecek bilgisine ulaşmanın yolu bu değildir.

 


Allah peygamberimize, ahir zamanda yaşanacak olayları ve ahir zaman şahıslarını detaylı olarak bildirmiştir. Peygamberimizin ahir zamana yönelik bildirdiği alametlerin 500'den fazlası tahakkuk etmiş ve sahih hale gelmiştir. Peygamberimiz, hicri 1400, miladi 1979-80 itibarı ile bu alametlerin tesbihin taneleri gibi ardarda gerçekleşeceğini söylemiştir. 

 İçinde bulunduğumuz bu ahir zamanda her gün yeni bir alamet tahakkuk etmektedir. Bu kadar sahih alametleri bırakıp da, astrologların gelecekle ilgili verdikleri bilgileri ilgiyle takip etmek gerçekten çok enteresan. Reyting rekorları kıran bu programları izleyenlerin çoğu, nedense peygamberimizin ahir zaman, Mehdi ve Hz. İsa'nın gelişi konusundaki alametlerine duyarsız kalıyor. Oysa bildirilen alametlerin her biri hergün gözlerimizin önünde bir bir gerçekleşiyor.  Mucizelerle dolu, çok önemli bir dönemde yaşıyoruz. İnsanların çoğu adeta, Hz. Musa ile denizin içinden geçip, mucizeye şahit olduktan sonra, tekrar buzağıya tapanlar gibi içinde oldukları mucize dönemi farkedemiyorlar. Hak'tan gelen sahih bilgi yerine astrologların verdiği bilgiyle ilgileniyorlar. 

 


Ahir zaman alametlerine duyarsız kalmak, Hz. Mehdi'yi aramamak, İslam birliği ve hakimiyeti için çabalamadan öylece yaşamak, şeytanın büyük bir oyunu ve gaflettir. Peygamberimizin hicri 1400'den itibaren gerçekleşeceğini bildirdiği alametlerin bir kısmı şöyledir.

 - FİTNELERİN ÇOĞALMASI: Yeryüzünde fitnenin olmadığı toprak kalmamıştır. Bir çok müslüman ülke zulüm altındadır.

 


 

 - İRAN IRAK SAVAŞI: Peygamberimiz, hicri 1400'de bu savaşın başlayacağını, 8 yıl süreceğini ve galip  gelen taraf olmayacağını bildirmiş ve tam söylediği gibi olmuştur. Savaş Ekim  1980 de başlamış, 8 yıl sürmüş ve kazanan olmamıştır.

 


 


- AFGANİSTAN'IN İŞGALİ: Peygamberimiz,  Afganistan'ın hicri 1400 başında işgal edileceğini ve burada altın ve gümüş olmayan madenler olduğunu bildirmiştir. Afganistan, Ruslar tarafından tam 1979, yani hicri 1400 ün başında işgal edilmiştir. Ayrıca Afganistan'da çok önemli petrol yatakları, demir havzaları ve kömür madenleri bulunmaktadır.

 


 

- FIRAT'IN SUYUNUN KESİLMESİ: Peygamberimiz hicri 1400'den sonra Fırat'ın suyunun kesileceğini bildirmiştir. Tam bu dönemde Fırat'ın suyu, Keban barajıyla kesilmiştir.

 


 

- RAMAZAN AYINDA AY VE GÜNEŞ TUTULMALARI: Peygamberimiz hadisinde, hicri 1400, miladi 1980 itibarı ile Ramazan ayında Ay ve Güneş tutulmaları olacağını, bu tutulmaların ortalama 14-15 gün arayla olacağını ve iki kez tekrarlanacağını bildirmiştir. 

 


1981 yılında Ramazan Ayı'nın 15. günü Ay, 29. günü de Güneş tutulmuştur. Yine "ikinci olarak", 1982 yılında Ramazan Ayının 14. günü Ay, 28. günü de Güneş tutulmuştur.

 


 

- KUYRUKLU YILDIZIN DOĞMASI: Peygamberimiz doğudan kuyruklu yıldızların doğuşunu Mehdi'nin çıkışına alamet olarak bildirmiştir. Doğudan ışık veren parlak bir kuyruklu yıldız çıkacağını, bunun Ramazan ayı içinde iki kez ay ve güneş  tutulmalarının ardından gerçekleşeceğini bildirmiştir.

 1986'da ''Halley'' kuyruklu yıldızı dünyamıza çok yakın geçmiş, parlak ve ışıklı bir yıldızdır. Ve hareket yönü doğudan batıya doğrudur. 1981 ve 82 yıllarında Ramazan ayındaki ay ve güneş tutulmalarından sonra çıkmıştır.

 


- BOYNUZU ANDIRAN İKİ UÇLU KUYRUKLU YILDIZIN ÇIKIŞI: Peygamberimiz ahir zamanda boynuzu andıran çift uçlu, çok parlak bir yıldızın çıkacağını ve bu yıldızın, diğerlerinin aksi yönde, doğudan batıya doğru ilerleyeceğini  bildirmiştir. Bu yıldızın çıkışının ardından da yağmurların artacağı haber vermiştir.

 2009 senesinde boynuzu andıran iki ucu  bulunan ve diğer yıldızların 6 katı daha parlak olan Lulin kuyruklu yıldızı çıkmıştır. Hadisteki tarife tam uygundur. Diğer yıldızların aksi yönünde, doğudan batıya doğru ilerlemiştir. Ve yıldızın çıkışı öncesi kuraklık yaşanırken, akabinde yağmurlar artmış ve seller oluşmuştur. Halley ve Lulin kuyruklu yıldızları tam hadislerdeki tanımlara uygun olarak hicri 1400 sonrasında çıkmıştır.

 


- KABE BASKINI VE KABE'DE KAN AKITILMASI: Peygamberimiz, Mehdi çıkacağı zaman Hac sırasında Kabe'de baskın olacağını ve kan akıtılacağını bildirmiştir. Tam hicri 1400'ün 1. günü 21 Kasım 1979'da Hac esnasında Kabe'de baskın olmuş ve Suudi askerleri ve saldırgan militanlar arasında meydana gelen çatışmada 30 kişi ölmüştür.

 

 
Bir başka hadiste Kabe'de  yine kan akıtılacağı ama bu kez Kabe'nin dışında, sokakların kana bulanacağı bildirilmiştir. 1987'de Hac sırasında Kabe'nin dışında ilkinden daha şiddetli kanlı olaylar olmuştur. Suudi askerleri ve İran'lı hacılar birbirlerine saldırmış ve 402 kişi katledilmiştir.

 


- MÜSLÜMANLARIN BASKI GÖRMESİ: Peygamberimiz, başlarındaki sultanlarından müslümanlara şiddetli belalar geleceğini ve dünyanın müslümanlara dar geleceğini bildirmiştir.

 

Bu hadis, Mehdi gelmeden önce bazı Müslüman ülkelerde, din ahlakından uzak, zalim ve acımasız karakterli kişilerin iktidarda olacağına işaret etmektedir. 

 


Gerçekten de bugün Irak, Libya, Suriye, Somali, Etiyopya, Afganistan, Tunus, Mısır ve  Cibuti gibi ülkeler başta olmak üzere Müslümanlar, ülke yönetimindeki sözde müslüman liderler tarafından baskı altına alınmış, zorluk ve sıkıntılara maruz bırakılmışlardır.

 


- MISIR'DA ZUHUR EDEN ALACA KARGA: Peygamberimiz, çift uçlu kuyruklu yıldız doğacak, ardından ''Alaca Karga'' Mısır'da zuhur edinceye kadar fitneler devam edecek demiştir. Peygamberimizin "Mısır'da zuhur edecek olan alaca karga" benzetmesi Hüsnü Mübarek'e tam olarak uymaktadır. Bahsi geçen yıldız da 2009 senesinde çıkan Lulin kuyruklu yıldızıdır. Mısır'da yaşanan fitneler de tam bu tarihlerde ve sonrasında yaşanmıştır.

 


Peygamberimiz, Mısır'da çıkacak alaca karganın detaylarını da vermiştir. Burnunda çöküklük olduğunu, uzun boylu, geniş omuzlu ve askeri gücü olan büyük biri olduğunu bildirmiştir. Kendine karşı koyanı yok edecek  demiştir. Nitekim Hüsnü Mübarek de çok uzun boyludur. Hatta Cumhurbaşkanlığına seçilmek için uzun boylu olmayı şart koşmuştur. Burnu ve önden görüntüsü kargaya benzer ve burnunun üzerinde çöküklük vardır.

 


Peygamberimiz bu kişinin mağlup olacağı ve mülkünün zail olacağını bildirilmiştir. Gerçekten de tam hadisteki gibi olmuş ve mallarına da el konmuştur.

 


 

- İNSANLARIN LİDERLERİNİ ÖLDÜRMESİ: Peygamberimiz, insanlar liderlerini öldürmedikçe kıyamet kopmaz demiştir. Günümüzde buna bizzat şahit oluyoruz. Libya'da, Irak'ta...

 

 - ŞAM'IN HARESTA BÖLGESİNDEKİ OLAYLAR: Peygamberimiz bu  bölgedeki olayların Hz. Mehdi'nin çıkış alameti olduğunu bildirmiştir. 

 

Nisan 2011'de Suriye'nin Haresta bölgesinde protesto eylemleri başlamıştır. Ardından Suriye Silahlı Kuvvetleri bölgeye askeri müdahalede bulunmuştur. Çok sayıda insan ölmüş ve şehir tanınmaz hale gelmiştir. Ocak 2012'de çatışmalar yeniden alevlenmiş ve protestocu siviller üzerine açılan ateşte yüzlerce kişi hayatını yitirmiştir.

 


Peygamberimiz  Şam'da iki ordunun savaşacağını, Beşar Esad'ın zulmünü, 100 binin üzerinde kişinin vefat edeceğini tüm detaylarıyla 1400 yıl önce bildirmiştir. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de açıklamasında, Suriye'de ölenlerin 100 bini aştığını söylemiştir.

Burada sayamadığım, her biri mucize olan ve tahakkuk eden yüzlerce alameti görmezden gelmeyin. Yaşadığınız bu muhteşem dönemin farkında olmaya niyet ve gayret edin. Böyle bir dönemde yaşamak Allah'ın bir lütfudur. Mehdi'ye asker olmak ve ayetin emri gereği kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak İslam hakimiyeti için mücadele etmek şerefine nail olabilmek için sözlü ve fiili dua edin.  Astrologların nefsinize hoş gelen yorumlarını dinlerken uyuyakalmayın. Peygamberimizin haber verdiği ve gerçekleşen alametlerle silkelenip uyanın. 

 


Böyle müthiş bir dönemde yaşayıp da bunun farkına varamadan gün geçirmek ne feci...

 


https://www.facebook.com/Allahkesinvar

Ahir Zaman Hadislerine Ulaşabileceğiniz Linkler

http://ahirzaman.net/
http://www.hazretimehdi.com/
http://www.kutubisittedemehdiveisa.com/Bu yazı 1,829 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Aralık 2013 Yıldız Falları İle Uyuşmayın; Ahir Zaman Alametleriyle Uyanın!
  • 15 Aralık 2013 Evrimcilerin Coelacanth Hezimeti
  • 29 Kasım 2013 ''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap
  • 22 Eylül 2013 Kuran Haşa Bulmaca Kitabı Değildir
  • 21 Temmuz 2013 Bağnaz, Kadından Nefret Eder; Mümin İse Şiddetli Sever
  • 18 Haziran 2013 Komünizm Pusuda!
  • 24 Mayıs 2013 Size Ne Oluyor da Suriye'den Hicret Edenlere Sırtınızı Dönüyorsunuz?
  • 4 Mayıs 2013 İnsanlara Hoş Görünmek Uğruna Dinden Taviz Vermek
  • 11 Nisan 2013 Karşı Cinsle Konuşmak Haram Değildir
  • 19 Mart 2013 Müzik Haram Değil, Nimettir
  • 22 Şubat 2013 Kuran Apaçık ve Noksansızdır
  • 5 Ocak 2013 Sevgiye Evet, Nefrete Dur!
  • 18 Aralık 2012 Ertelemek İnkrda Bir Artıştır
  • 30 Kasım 2012 Tat Alma Mucizesi
  • 7 Kasım 2012 Nefislere İlişkin Güzel ve Etkili Söz Söylemek İbadettir
  • 21 Ekim 2012 Üzülmek Şeytanın Telkinidir, Allah Üzülmeyi Yasaklar!
  • 29 Eylül 2012 Allahın Emri: Benden Korkup Sakının!
  • 12 Ağustos 2012 Hz. İsa İkinci Kez Yeryüzüne Gelecek
  • 28 Temmuz 2012 Hz. İsa (as) Ölmedi!
  • 18 Haziran 2012 İman Edenler; Küfür, Müşrik ve Münafıkları Konuşmalarından Tanırlar

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,308 µs