En Sıcak Konular

Yakup Musa

Hakikat
Yakup Musa
2 Kasım 2012

HAZIRLANAN YENİ BÖLÜCÜ ANAYASA-2 

 

 

AKP’nin şu anda hazırlamakta olduğu anayasa taslak olarak çıksa da içerik yönünden federasyonu, özerk Kürt Devletini, ülkenin üniter yapısını bozup federasyona gideceği bir anayasa taslağı ortaya çıkmaktadır. Televizyonda yayınlanan anayasa tanıtım spotunda yeni anayasa tanıtımında; yeni anayasa başlıklarında; Laiklik, ATATÜRK Milliyetçiliği, milli dayanışma ve adalet anlayışı, "TÜRKİYE Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür, dili Türkçedir" ilkelerinden yine Türk Bayrağından, başkentinden ve İstiklal Marşımızdan da hiç söz edilmemektedir. Çıkan taslakta incelediğim kadarıyla bu vazgeçilmez olgular bulunmamaktadır.

 

Lütfen sizler ülkemizi parçalayıp bölecek bu bölücü anayasanın hazırlanmasına verdiğiniz desteği ne yazık ki verdiniz. Bundan sonra  Anayasa çalışmalarından çekilin ve bu anayasanın yapılmasına engel olun. Eğer bu anayasanın çıkartılmasına sizde katkı vermeye devam edecek olursanız çok büyük bir vebalin altına girmiş olacaksınız. Bu anayasa sizin de bildiğiniz gibi işgalci, BOP’cu ABD ve onun hamisi katil Siyonist İsrail’in istekleri doğrultusunda AKP’ye hazırlatılmaktadır.

 

TÜRKİYE 1876 tarihinden itibaren Osmanlı döneminde Kanun-i Esasi ile yönetilmekte, parlamenter rejimi/yönetimi benimsemiştir. Bizim için en uygunu, bize yakışanı, aksaklıkları olmasına, mevcut sorunlar aşılamıyorsa da yine de bunun çözümü Başkanlık Sistemi değildir. Çözüm parlamentoda aranmalıdır. Cumhurbaşkanının çok fazla yetkilere sahip olması bugünkü sistemin eksikliğindendir. Yine de çözüm Başkanlık Sisteminde aranmamalı, çözüm parlamenter sisteme sahiplenmek, özgürlükleri genişletmek, daha fazla Millileşmektir. Millilikten uzaklaşmak dışa bağımlılığı, emperyalizmin sömürüsünün ülkemize çökmesine neden olur. Başkanlık Sisteminin bir getirisi olan federatif yönetim ülkemizin tamamen aleyhine, gücünü kaybetmesine neden olur ki, Başkanlık Sistemi ve kaçınılmaz getirisi federal yönetime geçiş Siyonist İsrail’in BOP Projesi kapsamında yer almaktadır.” Dünyada site devletler kurmak, bunları yönetmek, emeği ve halkı sömürmek yine İsrail’in vazgeçilmez siyasetidir.

 

Anayasa Uzlaşma Komisyonu'na katılmakla AKP Anayasası'na meşruiyet kazandırmış oluyorsunuz. Uzlaşma Komisyonu'nda olmanın getirisinden çok götürüsü vardır. Bu götürü ileride telafisi imkansız ülkemizin üniter yapısı, birlik ve beraberliğini bozacak sonuçlar doğuracaktır. AKP, sizin nasıl bir anayasa olmasını istediğiniz tekliflerinize rağmen yine de kendi kafasında olan Atlantik ötesi istekleri yansıtan anayasayı resmileştirecektir. Bu anayasanın kabulü ulusal değerlerimizden tavizler verilmesini gerektirmektedir. Hiçbir şekilde AKP zihniyeti ile demokratik, özgürlükçü, ulusal değerlere bağlı bir anayasa yapılması mümkün değildir. Şimdiye kadar icra edilen AKP politikaları bu tezimizi doğru çıkarmaktadır.

 

            Yeni anayasanın; milli, üniter, özgürlükçü, yabancı çıkarlarını kollamayan, halkın kendisinin anayasası olmalıdır. Bu yapıda olmayan anayasa ancak yabancıların üzerimizdeki şer, emperyal, Siyonist isteklerinin gerçekleştirilmesini kolaylaştıracaktır.

Bu bölünme anayasasının oluşturulmasına vereceğiniz katkı Sevr'i hayata geçirip, federatif bir yapı oluşturulup, üniter devletimizin son bulmasına siz de ortak olacaksınız. Bu yaptığınız katkıyı tarih unutmayacak ve asla affetmeyecektir.

 

Sizden derhal bu anayasa yapımı çalışmalarınızdan çekilmenizi, yasalaşmasına engel olmanızı istiyoruz. Sizlere güveniyoruz. Görevinizde başarılar diliyorum.

Selam, saygı ve dualarımla.

Yakup MUSA

02.11.2012

DAĞITIM                                        :

Gereği                                               :

bilgi@chpankara.org

baskan@chpankara.org

info@chpistanbul.org.tr

info@chpizmir.org.tr

chp@chp.org.tr

chp@chpkonak.org

mhpankara@mhpankara.org.tr

mhp@mhpistanbul.org.tr

bilgi@mhp.org.tr

bilgi@saadet.org.tr

 Bu yazı 968 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 28 Ekim 2015 TÜRKİYE'DE BAŞKANLIK SİSTEMİ
  • 16 Ekim 2015 BALYOZ DAVASI BİLİRKİŞİ RAPORLARI (3)
  • 2 Ekim 2015 TCG MUAVENET FACİASI!
  • 17 Ağustos 2015 AMERİKAN ÇOCUKLARI ÇUVALDA
  • 6 Haziran 2015 TÜRKİYE'DE BAŞKANLIK SİSTEMİ
  • 24 Mayıs 2015 BALYOZ DAVASI BİLİRKİŞİ RAPORLARI (2)
  • 19 Mayıs 2015 KÜRECİK RADARI İSRAİL İÇİN ÇALIŞIYOR!
  • 11 Mayıs 2015 BALYOZ DAVASI BİLİRKİŞİ RAPORLARI
  • 26 Nisan 2015 100. YILINDA ÇANAKKALE SAVAŞLARI
  • 13 Nisan 2015 İCRA VE İFLAS KANUNUNUN KABÜLÜ
  • 1 Nisan 2015 31 MART VAK’ASI
  • 18 Mart 2015 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ
  • 4 Mart 2015 28 ŞUBAT BELGESİ
  • 31 Ocak 2015 SOYKIRIM İFTİRASI
  • 28 Aralık 2014 EHLİ KÜFÜRE BENZEMEKTEN KAÇINMAK!
  • 22 Aralık 2014 DÜNYA HABERLERİNİ CIA YAPTIRIYOR!
  • 20 Kasım 2014 TCG. MUAVENET FACİASI
  • 15 Eylül 2014 27 MAYIS VE 12 EYLÜL DARBESİ
  • 10 Haziran 2014 27 MAYIS DARBESİ VE MASONLAR
  • 1 Haziran 2014 27 MAYIS DARBESİ GERÇEKLERİ

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,890 µs