En Sıcak Konular

Yakup Musa

Hakikat
Yakup Musa
19 Haziran 2012

TÜRKİYE'DE BAŞKANLIK SİSTEMİ 

 

 

            Başbakan ERDOĞAN 12 HAZİRAN 2011 senesinde genel seçimlere gidileceğini seçimden sonra ABD’deki gibi başkanlık ve iki partili sistemden yana olduğunu referandum ile bunu gerçekleştireceğini söylemişti.

 

            Başbakanı bu söylemi söyleme cesareti/nedeni yasama, yürütme ve yargıya tamamen hakim olmasıdır. Sekiz yıllık iktidarı kaybetmemek için ABD ile “BOP Eş Başkanı” olarak imzaladığı aşağıda sunmuş olduğum anlaşma maddelerini gerçekleştirmek, hayata geçirmek zorundadır.

 

                1. Kürdistan’ın kurulması,

 

  2. Abdullah ÖCALAN’ın affedilerek, siyasete sokulması,

 

  3. KKTC’den Türk askerinin çekilmesi, KKTC  liman ve havaalanlarının Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne açılması ve nihayetinde KKTC’nin varlığına son verilmesi,

 

 4. TSK.’nın gelişmesini önlemek için profesyonelleşme ile özelleştirilmeye çalıştırılmak suretiyle etkisizleştirilmesi, (MİLGEM Projesi’nin durdurulması buna bir örnektir.)

 

 5. Ege Denizinde egemenlik haklarının YUNANİSTAN lehine verilmesi, buna sessiz kalınması,

 

 6. Ergenekon ve Balyoz sanıklarının tutukluluk sürelerinin daha da uzatılmak suretiyle etkisiz bırakılması,

 

 7. ABD ve NATO savaş gemilerine Karadeniz’e giriş/çıkış izni verilerek Montrö Sözleşmesi’nin ortadan kaldırılması,

 

 8. Patrikhaneye Ekümenlik sıfatının verilmesi, Ruhban Okulu ve Rum Yetimhanesi’nin Patrikhaneye devredilmesi.

 

           Sayın Başbakan bu tavizleri vererek bölge ülkelerinde partisine olan desteği artırmak niyetindedir. Davos Toplantısı’ndaki “One minute” çıkışı ve ABD’nin yeni Büyükelçisi Ricciardone için “bu ne biçim büyükelçi” şeklinde konuşmalar yapması halkı seçim için yönlendirici aldatıcı mesajlardan bazı örneklerdir. Bu davranışları ile sanki ABD’den bağımsız, ABD’nin etkisinde olmayan bir parti imajı vermek için yapılmıştır. Bu ABD ile karşılıklı bir danışıklı dövüşten başka bir şey değildir. Seçim öncesinde halka verilmek istenen mesaj az önce de belirttiğimiz gibi sanki ABD’den bağımsız politikalar izlendiği görüntüsü vermektir. Bu politikalar etkili olmuş, yüzde 50’ye yakın bir oy ile tekrar iktidara gelmeyi başarmıştır.

 

           Seçimden sonra “Başkanlık Sistemi” hızlı bir şekilde yürürlüğe sokulmuş, almış olduğu oldukça yüklü oy potansiyeli ile bunu yapmada kendisinde yetki görmektedir.

 

Halkımızın ülkemizin üniter yapısını bozacak bu tehlikeli girişimi göreceğini, bunun yürürlüğe girmesine engel olacağı kanaatindeydik. Fakat % 50’ye yakın oy verilmesi kanatlerimizi, ümitlerimizi boşa çıkarmıştır. Halkın Başkanlık Sistemi ve getirisi olan “federe sisteminin” bölünme olduğu konusunda bilgisi yok derece azdır. Federatif yapı ancak TÜRKİYE’yi bölmeye, büyük İsrail’in kurulmasına kolaylık sağlayacağı muhakkaktır. “Başkanlık Sistemi Projesi Siyonist İsrail’in BOP Projesi çerçevesinde yer almaktadır.”

 

           Ülkemizde federatif yönetime gitmek için hiçbir siyasi sebep bulunmamaktadır. Ülkemizde yaşayan diğer etnik kökenli vatandaşlarımızın birbirleriyle hiçbir sorunu, alıp veremediği yoktur. Sanki böyle bir sorun varmış gibi dış kökenli ajanlarca olaylar tertiplenmekte, suni sorunlar oluşturulmaktadır. ABD, Siyonist İsrail kaynaklı şer projeler Cumhuriyet döneminde hiç bu kadar yürürlüğe konulmamıştı. Siyonist projeler zamanında Osmanlıyı da yıkmış, şimdi aynı oyun TÜRKİYE Cumhuriyeti’nde de yine sahnelenmektedir. Bütün bu uygulamaların hepsinin BOP Projesi çerçevesinde uygulandığı bir gerçektir. İslam ülkeleri ve özellikle SURİYE, AFGANİSTAN’da ve benzeri plan/olayların bir benzerinin de İRAN’da meydana getirilmeye çalışılması tüm bu karışıklıkların ve emperyalist saldırıların da “BOP Projesi”nin uygulaması olduğu unutulmamalıdır. Askeri ve ekonomik gücünün sonuna gelen ABD, TÜRKİYE’yi SURİYE’ye saldırtmak, Mehmetçiğin kanı üzerinden emperyalist emellerine ulaşmak niyetindedir. Böyle bir savaşta kaybedecek olan tek TÜRKİYE olacaktır. Oldukça güçlü silah rezervine sahip SURİYE’yi IRAK ve LİBYA ile karıştırmamak gerekir. Bu önemli müttefiğini RUSYA emperyalistlere teslim etmeyecektir. Bu vahim olayın ülkemiz açısından bölünmeyi getireceği, ekonomik yönden de büyük çöküntüye uğrayacağımız bilinmelidir.  Bütün bu olayların arkasında ABD ve onun yönlendiricisi Siyonist İsrail olduğu halkımızın tarafından bilinmelidir. Ülkelerdeki işbirlikçi yabancı isyancılar ve ajanları eliyle bu şer olaylar sürdürülmektedir.

 

           Çok tehlikeli bir dönemden geçiyoruz. Sağ duyuya en çok ihtiyacımızın olduğu, vatanımızın üzerinde çok büyük tehlikeli oyunların oynandığı bilincinde olmalı Siyonist tertiplere kanmamalıyız. Unutmamalıyız ki izleyeceğimiz Millici politikalar tek kurtuluşumuzdur. Aksi halde Siyonist ve emperyalistlerin tutsağı olmaktan kurtulamayız.  

 

Selam, saygı ve dualarımla.

 

Yakup MUSA

 

19.06.2012

 Bu yazı 781 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 28 Ekim 2015 TÜRKİYE'DE BAŞKANLIK SİSTEMİ
  • 16 Ekim 2015 BALYOZ DAVASI BİLİRKİŞİ RAPORLARI (3)
  • 2 Ekim 2015 TCG MUAVENET FACİASI!
  • 17 Ağustos 2015 AMERİKAN ÇOCUKLARI ÇUVALDA
  • 6 Haziran 2015 TÜRKİYE'DE BAŞKANLIK SİSTEMİ
  • 24 Mayıs 2015 BALYOZ DAVASI BİLİRKİŞİ RAPORLARI (2)
  • 19 Mayıs 2015 KÜRECİK RADARI İSRAİL İÇİN ÇALIŞIYOR!
  • 11 Mayıs 2015 BALYOZ DAVASI BİLİRKİŞİ RAPORLARI
  • 26 Nisan 2015 100. YILINDA ÇANAKKALE SAVAŞLARI
  • 13 Nisan 2015 İCRA VE İFLAS KANUNUNUN KABÜLÜ
  • 1 Nisan 2015 31 MART VAK’ASI
  • 18 Mart 2015 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ
  • 4 Mart 2015 28 ŞUBAT BELGESİ
  • 31 Ocak 2015 SOYKIRIM İFTİRASI
  • 28 Aralık 2014 EHLİ KÜFÜRE BENZEMEKTEN KAÇINMAK!
  • 22 Aralık 2014 DÜNYA HABERLERİNİ CIA YAPTIRIYOR!
  • 20 Kasım 2014 TCG. MUAVENET FACİASI
  • 15 Eylül 2014 27 MAYIS VE 12 EYLÜL DARBESİ
  • 10 Haziran 2014 27 MAYIS DARBESİ VE MASONLAR
  • 1 Haziran 2014 27 MAYIS DARBESİ GERÇEKLERİ

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,136 µs