En Sıcak Konular

Yakup Musa

Hakikat
Yakup Musa
23 Aralık 2011

MENEMEN OLAYININ İÇ YÜZÜ!  

 

            Menemen faciası zamanının rejiminin provakate ettiği kuvvetle muhtemel olan önceden planlanmış bir katliamdır. Amaç İslam’ın kötü gösterilmesidir. Ama halkımız olayı yanlış bilmekte/halka yanlış lanse edilmektedir.

 

            Her Menemen olayında yine suçu yüce İslam’ın dolayısıyla Müslümanların üzerine atmışlardır. 74 yıldır olayı yine istedikleri, inanılması gereken anlamına getirip gerçekliğinden saptırmışlar ve başarmışladır. Olay temcit pilavına dönüştürülmüş, standartlaştırılmış konuşmalar ve inanılması istenilen demeç, söylemlerle Menemen faciası gerçeklerden saptırılarak gündeme taşınmıştır. Halbuki gerçek hiç de bilindiği gibi değildir. Olay tamamen saptırılmış, arkasında derin devletin plan ve girişimleri mevcuttur. İşte Menemen olayının gerçek yüzü:

 

            Neden o mahkeme sırasında tutulan mahkeme zabıtlarını nedense hiç araştırılmamakta gerçeklerin açığa çıkmasında önemli rol oynayacağı düşünülmemektedir. Asıl gerçekler o mahkeme zabıtlarında gizlidir. O günkü devletin gazetesi/sözcüsü durumundaki Hakimiyet-i Milliye’de olayın hemen ardından yayımlanan birbiriyle çelişkili yazıların aslı astarını! daha savcı ilk ifadeleri daha almadan, ANKARA’dan rejimin şefi bir gazetenin en ince ayrıntısına kadar olayı nasıl haber yaptığını:

 

            Geçelim bütün bunları da sadece bir tek şeyi açıklamalarını  isteyelim : “Kubilay’ın Yedek Teğmen olduğu zamanda Menemen Askerlik Şubesi Komutanı Yüzbaşı Fahri’nin, şubenin penceresinden eylemcilere ateş etmek isteyen askere bu iş sizin bildiğiniz gibi değil diyerek neden mani olduğunu? İsteyen gidip arşivden baksın diye kaynağını veriyorum: Milliyet Gazetesi’nin 30 Kanunuevvel 1930 tarihli sayısı: Aynen aktarıyorum.

           

 “Hadiseyi gören Jandarma Komutanı elebaşıların yanına gelir. Ne istiyorsunuz? Diye sorar. Asinin Şeriat istiyorum diye karşılaşınca makamına dönüyor.  Maiyetindeki bulunan Jandarma neferlerini odasına alarak kapıyı kilitliyor. Pencereden Kubilay’ın başının kesilmesini seyrediyor. Maiyetindeki bir jandarma neferi dayanamayıp pencereden olsun ateş etmek istiyor.  Kumandan (Şube Komutanı Yüzbaşı Fahri A.Ç.) buna izin vermiyor. “Bu iş sizin bildiğiniz gibi değildir” diyor”

 

 Bu gerçekleşen olaylara acaba kim cevap verecek? Olayın böyle neticelenmesinin sorumlusu ya da sorumluları kim? O Askerlik Şubesi Başkanı neden, kimden emir aldığından olaya müdahale etmiyor. Şu bir gerçek ki o yürüyen sözde Müslümanlar esrarkeş ve dinle alakası olmayan şarlatanlar takımıdır. Bir yerlerden almış oldukları emir doğrultusunda hareket ediyorlardı. Amaç sorumlu İslam’mış gibi gösterilmiş ve provokasyon amacına ulaşmıştır.

 

 Peki sonradan gerçekleşen olaylar; Menemen’le hiç alakası olmadığı halde 90 yaşına merdiven dayamış biri olan Şeyh Esad Erbilli Efendiyi asamadıkları için hastanede anlaşılamayan bir şekilde vefat etmiş, bir rivayete göre de zehirlenerek öldürülmüştür. Bence öldürülmüş olduğu kesinde nasıl öldürüldüğü kesin değil. Henüz bilinmiyor. Sadece bir sır olarak kalmış. Devlet üstelik Şeyh Efendi’nin cenazesini ailesine vermiyor ve gömdüğü yeri de bildirmiyor. Şu anda yerini bilmiyorum ama bilenler ziyaret ediyorlarmış.

 

Bilgi edinme Kanununa göre soruyorum; “Esad Erbilli hocayı nereye gömdünüz?”

 

Yukarıda da arz ettiğimiz gibi Menemen Faciasının aslı böyle. Ne denirse densin gerçekler yazdığımız gibi. Olan zavallı Asteğmen Kubilay’a oldu. Kurban o seçildi. Teminimiz bu cinayetin, tertibin esas sorumlularının deşifre edilmesi ve cezalandırılmasıdır. 

 

Selam, saygı ve dualarımla.

 

Yakup MUSA

 

23.12.2010

 Bu yazı 3,798 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 28 Ekim 2015 TÜRKİYE'DE BAŞKANLIK SİSTEMİ
  • 16 Ekim 2015 BALYOZ DAVASI BİLİRKİŞİ RAPORLARI (3)
  • 2 Ekim 2015 TCG MUAVENET FACİASI!
  • 17 Ağustos 2015 AMERİKAN ÇOCUKLARI ÇUVALDA
  • 6 Haziran 2015 TÜRKİYE'DE BAŞKANLIK SİSTEMİ
  • 24 Mayıs 2015 BALYOZ DAVASI BİLİRKİŞİ RAPORLARI (2)
  • 19 Mayıs 2015 KÜRECİK RADARI İSRAİL İÇİN ÇALIŞIYOR!
  • 11 Mayıs 2015 BALYOZ DAVASI BİLİRKİŞİ RAPORLARI
  • 26 Nisan 2015 100. YILINDA ÇANAKKALE SAVAŞLARI
  • 13 Nisan 2015 İCRA VE İFLAS KANUNUNUN KABÜLÜ
  • 1 Nisan 2015 31 MART VAK’ASI
  • 18 Mart 2015 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ
  • 4 Mart 2015 28 ŞUBAT BELGESİ
  • 31 Ocak 2015 SOYKIRIM İFTİRASI
  • 28 Aralık 2014 EHLİ KÜFÜRE BENZEMEKTEN KAÇINMAK!
  • 22 Aralık 2014 DÜNYA HABERLERİNİ CIA YAPTIRIYOR!
  • 20 Kasım 2014 TCG. MUAVENET FACİASI
  • 15 Eylül 2014 27 MAYIS VE 12 EYLÜL DARBESİ
  • 10 Haziran 2014 27 MAYIS DARBESİ VE MASONLAR
  • 1 Haziran 2014 27 MAYIS DARBESİ GERÇEKLERİ

  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,079 µs