En Sıcak Konular

PTT AŞ VE SaSaD'TAN e-DÖNÜŞÜM İŞBİRLİĞİ

22 Mart 2019 10:00 tsi
PTT AŞ VE SaSaD'TAN e-DÖNÜŞÜM İŞBİRLİĞİ Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

PTT AŞ ve SaSaD’tan e-Dönüşüm İş Birliği

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik:

“Ortak aklın birleştirilmesi ve güç birliğin artırılması bu ülkeye değer katacak.”

SaSaD Yönetim Kurulu Başkanı Öner Tekin:

“Bu, ekonomik değil, stratejik bir işbirliğidir.”

Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ve SaSaD Yönetim Kurulu Başkanı Öner Tekin’in katıldığı imza töreninde iki kurumun e-Dönüşüm alanında gerçekleştirecekleri ortak projeler açıklandı. Yapılacak iş birliği ile SaSaD’a bağlı 180’in üzerinde üyenin temsil ettikleri işletmelerin, özel indirim ve ticaret avantajlarıyla e-Dönüşüm’e geçişleri hedefleniyor.

İmza töreninde konuşan PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, PTT AŞ’nin savunma sanayinin Türkiye için önemli bir sektör olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Kurum olarak, millî hassasiyetlerimiz dolayısıyla; vatanımızı korumak, ordumuzu güçlendirmek, ulusal güvenliğimizi sağlamak, ülkemize yönelik tehdit ve tehlikelere karşı caydırıcı tedbirler almak ve milletimizin emniyetini temin etmek üzere faaliyet gösteren kurumlara destek vermeyi, yardım etmeyi ve bu kurumların işlerini kolaylaştırmayı öncelikli mesuliyetlerimiz arasında saymaktayız.”

Yapılan iş birliği ile Türkiye’nin gelişmesine büyük katkı sağlanacağını kaydeden Bozgeyik, “Sanayinin ilerlemesinin ötesinde savunmasında da önemli rol oynayacak bir işbirliğine imza atıyoruz. Ortak aklın birleştirilmesi ve güç birliğin artırılması bu ülkeye değer katacak” diye konuştu.

İşbirliği kapsamında e-dönüşüm alanında atılan adımlarla savunma sanayinde önemli noktalara gelineceğini belirten Bozgeyik, “Özellikle ihracat ve lojistik konusunda teknolojik işbirliğimizin çalışmaları sonucunda ülkemize yüksek katkı değer üreteceğiz. Bu işbirliğinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasında, PTT’nin milli değerlere verdiği öneme vurgu yapan Bozgeyik, “Afrin’de yapılan operasyonlarda milli ordumuzun arkasındayız. Bununla gurur duyuyoruz. Ordumuz, bayrağımız neredeyse PTT orada” dedi.

“SaSaD üye kuruluşları kurumsal hedeflerini daha da iyi bir konuma taşıyacak”

Törendeki konuşmasında dernek olarak üyelerine yeni fırsatlar yaratmak için çalıştıklarını vurgulayan SaSaD Yönetim Kurulu Başkanı Öner Tekin, “Özenle hazırlanmış bu protokol için PTT’ye çok teşekkür ediyorum. Yapılan bu işbirliği ekonomik değil, stratejik bir işbirliğidir. Anlamı ve değeri çok büyük” dedi.

Savunma sanayinde yerli yazılımla çalışmanın önemine vurgu yapan Tekin, “Stratejik bir sektörde olan bizler için yerli imkanlarla yapılmış yazılımlarla bir kamu kuruluşunun himayesinde olmamız çok önemli. Bu anlamda, PTT ile SaSaD arasında gerçekleştirilen bu iş birliğinin, SaSaD üye kuruluşlarının kurumsal hedeflerini daha da iyi bir konuma taşıması hedefleniyor” diye konuştu.

PTT tarafından Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) e-Dönüşüm uygulamaları kapsamında verilecek özel entegratörlük hizmetleri detaylarını barındıran protokol, SaSaD’a bağlı 180 üzerinde üyenin temsil ettikleri işletmelere özel indirim ve çeşitli ticari avantajlar sağlıyor. Bunun yanı sıra, e-Dönüşüm uygulamalarının sunduğu maliyet azaltma, zamandan tasarruf, güvenli saklama ve çevre dostu olma gibi avantajlar barındırıyor.

Ayrıca, savunma sanayii için büyük önem taşıyan veri güvenliği, protokolün üyelere sağladığı faydalar arasında öne çıkıyor. e-PTT markasıyla sunduğu tüm e-Dönüşüm hizmetlerinde en üst düzey güvenlik anlayışını benimseyen PTT, SaSaD gibi veri güvenliğini önceliklendiren tüm oluşumlar için ihtiyaca yönelik profesyonel çözümleriyle hizmet veriyor. Protokol kapsamında PTT AŞ, SaSaD’a bağlı üyelerin temsil ettikleri işletmelere uzak masaüstü bağlantı ile ücretsiz olarak teknik destek sağlayacak.Bu haber 178 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,805 µs