En Sıcak Konular

HUAWEI 5G CANLI AĞ BAĞLANTISIYLA VİDEO DENEYİMİNİ YENİDEN TANIMLIYOR

4 Mart 2019 22:43 tsi
HUAWEI 5G CANLI AĞ BAĞLANTISIYLA VİDEO DENEYİMİNİ YENİDEN TANIMLIYOR Huawei Operatör İş Grubu Başkanı Ryan Ding, Vodafone İspanya'nın Huawei tarafından desteklenen 5G canlı bağlantısı aracılığıyla, Huawei’nin 5G katlanabilir akıllı telefonunda 4K seç-izle video servis deneyimini katılımcılara sundu

Huawei, 5G canlı ağ bağlantısıyla video deneyimini yeniden tanımlıyor

İSTANBUL (AA) - Huawei Yönetim Kurulu Üyesi ve Operatör İş Grubu Başkanı Ryan Ding, Vodafone İspanya'nın Huawei tarafından desteklenen 5G canlı bağlantısı aracılığıyla, Huawei’nin 5G katlanabilir akıllı telefonunda 4K seç-izle video servis deneyimini katılımcılarla paylaştı.

Huawei'den yapılan açıklamaya göre, Huawei 5G, canlı ağ bağlantısıyla video deneyimini yeniden tanımlıyor.

Ryan Ding, Vodafone İspanya'nın Huawei tarafından desteklenen 5G canlı bağlantısı aracılığıyla, Huawei’nin 5G katlanabilir akıllı telefonunda 4K seç-izle video servis deneyimini katılımcılarla paylaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ding, “Şu anda dünyayı kasıp kavuran 5G, bize yeni teknolojilerle güçlendirilmiş daha iyi bir yaşam sunuyor. Aynı zamanda, 5G'nin sağladığı Gbit/s seviyesi ile bağlantılar ve deneyimi ticarileştiren CloudX hizmetleri, küresel taşıyıcılara yeni iş fırsatları sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Ding, Huawei’nin 5G’deki başarısıyla desteklenen ağlarında, müşterilerinin 5G servislerinde deneyim ve yenilikler yapmalarını sağlayacak açık laboratuvarlar (Open Labs) kuracaklarını da bildirdi.

- 5G, CloudX sayesinde video ve oyun deneyimini yeniden tanımlıyor

Açıklamaya göre, 5G’nin sunduğu yeni Air Fiber çözümü ile her yerde Gbit/s düzeyinde hızları deneyimlemek mümkün oluyor. Fiber geniş bant ile benzerlik gösteren Air Fiber, bit hızlarını on kat artırarak, taşıyıcıların sabit-mobil yakınsaması (FMC) özelliğine ulaşma hedefini biraz daha yakınlaştırıyor. Taşıyıcıların ticari faaliyetlerini büyütmesini kolaylaştıran 5G, aynı zamanda yoğun bant genişliği için kişisel, ev kullanımı ve sektörel talebi karşılamalarını da sağlıyor.

Birçok farklı servisi destekleyen 5G+Cloud (Bulut) birleşimi, video ve oyun gibi pek çok farklı içeriği de yeniden tanımlıyor. CloudX, bu 5G hizmetlerinin ana cazibe merkezi olarak konumlanıyor.

Büyük bant genişliği, düşük gecikme süresi ve bulut bilişim ile donatılmış güçlü özelliklere sahip olan Cloud Gaming, oyun oynamak için özel olarak ayrılmış donanımlardan akıllı telefonlara taşınıyor. Bu sayede, deneyim ve içerikten daha çok faydalanan taşıyıcılar, artık mobil kullanıcılarına üstün bir oyun deneyimi sunabiliyor.

- 5G, yeni taşıyıcı servisler için Huawei Open Labs ekosisteminde olgunlaşıyor

Huawei açıklamasına göre, 5G deneyimini ve gelişimini bu bölgeye taşımak isteyen şirket, bu yıl Asya, Avrupa ve Orta Doğu'da üç yeni 5G Open Lab açacak. Taşıyıcılara en son 5G yenilikleri ve 5G+Bulut ortamını deneyimleme imkanı sunan Open Lab platformu, ayrıca taşıyıcıları yerel pazar talebini karşılayacak yeni hizmetler keşfetmeleri ve geliştirmelerini sağlayan iş ortaklarıyla da bir araya getiriyor.

60'tan fazla ticari ağın kurulması ve akıllı telefon modelleri de dahil olmak üzere 40'tan fazla 5G terminalinin piyasaya sürülmesinin beklendiği 2019 yılında, küresel 5G endüstrisi ve ekosistemi hızla olgunluğa erişiyor. 5G spektrumu lisansına sahip olan ülkelerin sayısı ise en fazla 50 olacak. 5G, kendinden önceki kablosuz iletişim teknolojilerini yerinden sarsarak küresel çapta popülerlik kazanacak.Bu haber 135 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,761 µs