En Sıcak Konular

ABD'DE ERMENİ ÇETELERE OPERASYON

19 Şubat 2011 13:18 tsi
ABD'DE ERMENİ ÇETELERE OPERASYON Amerikan Federal Araştırma Bürosu FBI, Ermeni çetelere karşı ülke çapında dev bir operasyon düzenledi.

Ermeni çetelere operasyon  

Amerikan Federal Araştırma Bürosu FBI, Ermeni çetelere karşı ülke çapında dev bir operasyon düzenledi. Sadece Los Angeles ve çevresinde bin kadar polisin katıldığı operasyonlarda 100’den fazla Ermeni çete mensubu yakalandı. Los Angeles Times’ın haberine göre FBI, Amerika’da uyuşturucu, adam kaçırma, şantaj, kaçakçılık ve rüşvet olaylarına karıştığı belirlenen Ermeni çetelere karşı savaş açtı. Bu çerçevede binlerce federal ve yerel polis, önceki gün ABD çapında Ermeni çetelere karşı dev bir operasyon başlattı. Operasyon çerçevesinde, başta Los Angeles ve çevresinde faaliyet gösteren “Ermeni Gücü” adlı çete olmak üzere Ermeni çetelere baskınlar düzenlendi. ABD’de kısaca “AP” olarak tanınan “Ermeni Gücü” adlı çete, 1990’ların başlarından itibaren Los Angeles ve çevresinde yaşayan Ermeni göçmenler arasında kök salmış durumda. Bu çete özellikle sahte kredi kartı ve hırsızlık olaylarıyla tanınıyor.

Bu arada Ermenistan yönetimi, Avrupa ve ABD’deki diaspora Ermenilerinin temsilcilerinden oluşacak bir senato kurma kararı aldı. Ermeni haber sitesi Asbarez.com’un haberine göre, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan yönetimi, hem politika oluşturmada yurtdışındaki Ermenilere daha fazla söz hakkı tanımak hem de Ermenistan’ın dünyadaki etkinliğini artırmak üzere Ermenistan Parlamentosu’nda diaspora temsilcilerinden oluşan bir senato oluşturmak üzere harekete geçti. Diasporadan Sorumlu Bakan Hranush Hakopyan, diaspora Ermenilerinin konu hakkındaki görüşlerini almak üzere Los Angeles’ta bir toplantı düzenledi. Ayrıntıları henüz belli olmayan tasarının kabul edilmesi halinde Ermenistan Anayasası’nda değişikliğe gidilecek. Buna göre Ermenistan Parlamentosu “Meclis” ve “Senato” olmak üzere iki bölümden oluşacak.
Senatoda diaspora temsilcilerinin yanı sıra Ermenistan’da yaşayan temsilciler de bulunacak. 

 

Kaynak: YENİ MESAJ GAZETESİ {http://www.yenimesaj.com.tr/index.php?haberno=11000828&tarih=2011-02-19}Bu haber 331 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,006 µs